«Літопис українського Донбасу. Донбас в 1921 – 1941 рр.» | Ю. Косенко

Данне видання є продовженням книги «Літопис українського Донбасу. Донбас в часи Визвольних Змагань 1917 – 1921 рр.» надрукованного у 2018 році на замовлення Державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» за результатами відкритих мистецьких конкурсів Міністерства інформаційної політики України.

Якщо перша частина книги була присвячена перебігу Визвольних Змагань 1917 – 1921 на теренах Донбасу, тобто боротьбі за становлення незалежної української держави, то друга частина охопила період першої російсько-радянської окупації регіону, котра тривала від моменту остаточного придушення повстанського руху на початку 1920-х років і до появи військ німецьких нацистів в часи Другої світової війни.

Цей період є вкрай важливим для історії регіону. Саме тоді відбулися такі знакові події, як колективізація села й Голодомор, становлення планової командно-адміністративної системи економіки в індустрії, нещадне визискування ресурсів та мешканців регіону тоталітарним сталінським режимом сягнуло свого апогею, відбулося масове винищення інтелігенції та розпочалася жорстка русифікація сільських районів Донбасу. Ці події й досі даються взнаки. Хоча тією чи іншою мірою вони відбувалися не тільки на Донбасі, але їхній перебіг у регіоні мав свої характерні особливості, які є важливими для розуміння багатьох сучасних процесів.

Мова: українська, російська

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.